Már 53 658 813 km-t sportoltatok

Joe Fejes legyőzte Kourost az Across the Years 6 napos futáson

Bozót | 2014-01-06 | Nincs hozzászólás!

A magyar ősökkel is rendelkező amerikai Joe Fejes országos csúccsal lett első az Across the Years nevű, hagyományosan az óévből az újévbe "átfutó" 6 napos ultrafutóversenyen. Hatalmas harc volt az első helyért, de a legendás Yiannis Kouros végül meg kellett elégedjen a második hellyel.

Zajlik az Across the Years hatnapos verseny az USA-ban - friss!

Bozót | 2014-01-03 | Nincs hozzászólás!

Tavaly már itt írtunk erről a versenyről, nem kisebb hírt, mint hogy  Yiannis Kouros 2005-ben felállított 323mérföldes rekordja dőlt meg a 72 órás versenyszámban, a 47éves amerikai Joe Fejes jóvoltából aki 329,64mérfölddel fejezte be a versenyt. Ez nem kevesebb mint 530,5km. (Joe napi átlaga így több volt, mint amivel a 24 illetve 48órást nyerték). Idén ekkora csúcsra nem számítunk, de nagy verseny van az élen.

Megdőlt Bérces Edit és Yiannis Kouros világcsúcsa is

Bozót | 2013-12-16 | Nincs hozzászólás!

A Desert Solstice 24 órás és 100mérföldes ultrafutó versenyen több csúcsot is átadtak a múltnak. Köztük a mi Bérces Editünk 100 mérföldes világcsúcsát is.

Motiváció Kouros módra - avagy hogy fussunk hat nap alatt 1000kilométert

Bozót | 2013-09-06 | 8 hozzászólás

Mi kell ahhoz, hogy valaki végigcsináljon egy hatnapos versenyt, pusztán  két és fél óra alvással, és ezer kilométernél többet teljesítsen ?  Minden idők legnagyobb ultrafutója, a görög/ausztrál Yiannis Kouros szerint a válasz: motiváció.  Kouros szerint a maratonnál hosszabb futások esetében a siker titka nem az edzésben, az étrendben, a genetikában vagy a futóstílusban keresendő, hanem a futó fejében.

Egy Kouros-csúcs megdöntésének története - Joe Fejes versenybeszámolója az ATY 72órásról

Bozót | 2013-01-13 | 9 hozzászólás

A neten barangolva, ráakadtam Joe Fejes beszámolójára, amelyet a szilveszteri 72 órás Across The Years versenyről írt. Az eredmény nem csupán győzelmet jelentett számára, de a legendás Yiannis Kouros korábbi pályacsúcsát is megdöntötte a 329 mérföldes teljesítményével. Remélem, ti is olyan érdeklődéssel és szívesen olvassátok sorait, mint én tettem.

Ultrarekord és maratongyűjtő "nagypapi"

Bozót | 2013-01-03 | 3 hozzászólás

Hagyományosan az óévből az újba futva rendezték meg az Across the Years nevű ultraversenyt, ahol 72órás távon a legendás Yiannis Kouros rekordját döntötték meg. Van akinek a maraton körüli táv is elég, de abból legyen jó sok: Larry Macon 153maratont futott 2012-ben - 68 évesen!

Ultrabalaton videointerjúk

sepi | 2008-06-22 | 8 hozzászólás

Yiannis Kouros befutóvideó és interjú.

Yiannis Kouros és Wermescher Ildikó nyerték az Ultrabalatont

sepi | 2008-06-22 | 3 hozzászólás

Egy 30 fokos melegben végigfutott szombat után Yiannis Kouros nyerte a 2008-as Ultrabalaton futóversenyt 19:28:39-es idővel. Kalotai Levente 21:10:00 körüli idővel harmadik helyen futott be. A hölgyek versenyében 26 órán belüli idővel Wermescher Ildikó győzött.