Már 53 658 837 km-t sportoltatok

Két kilencedik hely és egy junior ezüst a magyar mérleg Tiszaújvárosban

pen | 2012-07-16 | Nincs hozzászólás!

A felnőtt Világkupán a nők között legjobb magyarként a londoni olimpiára készülő Kovács Zsófia, a férfiaknál pedig Pocsai Balázs is a 9. helyen végzett, míg a junior Európa Kupa-futamon Pap Eszter ezüstérmet szerzett a tiszaújvárosi triatlon versenyen.

Hegyikerékpár: Benkó Barbara második lett

pen | 2011-08-23 | Nincs hozzászólás!

Az olaszországi Val di Sole-ban rendezték hétvégén a hegyikerékpárosok idei utolsó világkupa-fordulóját. A magyarok az olimpiai-krossz, a four-krossz és a downhill szakágban is rajthoz álltak. Az olimpiai szám U23-as korosztályában induló Benkó Barbara ezúttal negyedik lett, összetettben a szenzációs második helyen zárta a sorozatot. A magyarok újabb világranglista-pontokkal gyarapodtak.

Hegyikerékpár: A cseh világkupán Benkó Barbara második U23-ban

pen | 2011-08-16 | Nincs hozzászólás!

A hétvégi, csehországi olimpiai-krossz világkupa-futamon Benkó Barbara U23-as második helye jelentette a legjobb eredményt a magyar csapat számára. Versenyzőink Nove Mesto na Morave-ban újabb világranglista-pontokat gyűjtöttek, Benkó a világkupa-összetettben is a második helyre lépett. Folytatás a hétvégi záró fordulón Olaszországban; az ifik hétfőn az ausztriai Európa-bajnokságra utaztak.

Triatlon: Magyar bronzérem az ITU Világkupán Tiszaújvárosban

pen | 2011-08-15 | Nincs hozzászólás!

A tiszaújvárosi triatlon nagyhét programjában szerepelt a hétvégén a Jabil 1/3 Maraton, az ETU Junior Ek és az ITU Világkupa is. Ez utóbbin a férfiaknál Vanek Ákos bronzérme illetve Kovács Zsófia hetedik helye volt a legjobb magyar eredmény.

Hegyikerékpár: Cseh világkupán folytatódhat az olimpiai pontgyűjtés

pen | 2011-08-12 | Nincs hozzászólás!

Az idei hatodik, egyben utolsó előtti világkupára, Csehországba utaztak a magyar hegyikerekesek; a keretet három korosztályban összesen tizenegyen alkotják. Az augusztus 13-14-ei, Nove Mesto na Morave-i viadal újabb lehetőséget teremt az olimpiai kvalifikációhoz szükséges világranglista-pontok gyűjtésére.

Hegyikerékpár: Parti és Dósa pontot érő helyen zárt az Eb-n

pen | 2011-08-09 | Nincs hozzászólás!

Az elmúlt hétvégén, a Szlovákiában rendezett olimpiai-krossz Európa-bajnokságon három korosztályban összesen kilenc versenyző képviselte a magyar színeket. A dohnany-i viadal felnőtt mezőnyében Parti András 24. és Dósa Eszter 34. helye az olimpiai kvalifikáció szempontjából, fontos világranglista-pontot is jelentett. A triálosok Lengyelországban versenyeztek.

Hegyikerékpár: Eb és világkupa a hétvégén

pen | 2011-08-04 | Nincs hozzászólás!

Most hétvégére, augusztus 4. és 7. között ismét jelentős versenyek kerültek a hazai hegyikerekesek nemzetközi versenynaptárába. A szomszédos Szlovákiában, Dohnanyban az olimpiai szám Európa-bajnokságát rendezik, míg Lengyelországban triál világkupára kerül sor.

Triatlon: Sikeres magyar szereplés Edmontonban és Holtenben

pen | 2011-07-12 | Nincs hozzászólás!

Július 10-én vasárnap a kanadai Edmontonban rendezték a soron következő Triatlon Világkupát. Vanek Ákos hetedik lett, míg a nőknél Vanek Margit a 16. helyen ért célba. Fuchs Reni  szombaton a hollandiai Holtenben állt rajthoz a Gasunie Junior Európa Kupán, ahol harmadik helyen végzett.

Kerékpár: Nys nyerte a cyclo-cross világkupa nyitányát Belgiumban

pen | 2008-10-20 | Nincs hozzászólás!

Sven Nys (Landbouwkrediet - Tonissteiner) győzelmével zárult a 2008-09-es cyclo-cross világkupa sorozat nyitó futama, melyet a belgiumi Kalmhoutban rendeztek. Nys, annak ellenére győzni tudott, hogy sérülten állt rajthoz.