Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 53 656 207 km-t sportoltatok

Teljesítménytúrák

Létrehozta: Sipi  |  2010-01-24 10:13:28-kor

Klub: Teljesítménytúrázók klubja

Évente több száz teljesítménytúrát rendeznek különböző távokon ,és helyszíneken.  A honlap felhasználói közül is sokan vesznek részt ,a szinte minden hétvégén sorra kerülő jobbnál jobb túrákon ,ki gyalog ,ki futva.

A topic célja felhívni egymás figyelmét az aktuális teljesítménytúrákra ,tapasztalatok ,ötletek átadása ,pálya viszonyok ,időjárás ,stb. megbeszélése !

Beszámolók rövid leírásaSmile(hosszabbak be-linkelése....) ,élményeink ,tapasztalataink átadása !

 

Haribo 2016-03-09 10:05:07 | 153
Haribo képe

Sziasztok! Teljesítménytúrákhoz társat, társakat keresek.

 
Cicó_ 2014-05-25 22:05:59 | 152
Cicó_ képe

Köszönöm a bíztatást igyalis  :)

Az oldalt ismerem és ki is nyomtattam már az itinert, de mivel olvastam a túrabeszámolókat  is  (igaz elég régiek voltak)  -  volt benne nem egy elkeverés, szalagozás hiányolása… azért gondoltam hogy megkérdezem hátha túrázott  mostanában valaki arra, hogy milyen most a helyzet.



Előzmény: igyalis (151)  
igyalis 2014-05-22 15:32:03 | 151
igyalis képe

Nem ismerem a terepet, de teljesítménytúrákat általában jól követhető utakon rendeznek.

Ott ahol nem, azt kiszalagozzák.

Innen letölthető a túra itinere (térképpel):

http://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/tura?id=5284

Nem láttam szalagozást, tehát elméletileg nem nehéz követni az útvonalat.

Én belevágnék. (bár én tapasztaltabb tt.-nak számítok)

Jó túrázást



Előzmény: Cicó_ (150)  
Cicó_ 2014-05-09 21:33:35 | 150
Cicó_ képe

Sziasztok!
Szeretném megismerni a Börzsönyt.
Múlt héten volt a Börzsöny-Királyrét 30 túra a Zöldgömb rendezésében
Sajnos arról lemaradtam
Érdeklődnék hogy volt rajta valaki, vagy végigjárta mostanában az útvonalat?
Milyenek az útvonal jelzések? Eligazodik rajtuk egy kezdő, egy térkép segítségével?
Köszi ha valaki válaszol
Cicó_

 
igyalis 2014-02-20 10:21:41 | 149
igyalis képe

50 nap a Mátrabércig!

Ja és most a Trail is azon a napon lesz (félórával hamarabb rajtolnak).

 
igyalis 2013-04-05 10:44:19 | 148
igyalis képe

Ja , ez kimaradt:

A K100-at kihagyom, viszint a fordítottját (ISZINIK) novemberben tervezem...



Előzmény: rogyi (146)  
igyalis 2013-04-05 10:42:41 | 147
igyalis képe

A Mátrabércen milyen időt tervezel?

(én 8,5-9 óra alatt szeretném "letudni". és 6-kor indulok)



Előzmény: rogyi (146)  
rogyi 2013-04-03 23:27:00 | 146
rogyi képe

Igen en, es kinizsi 100 ra valaki? Nyelvöltés



Előzmény: igyalis (144)  
igyalis 2013-03-19 11:27:56 | 145
igyalis képe

Most hétvégén kis sárdagasztás a SZUADÓ 40-en?

 
igyalis 2013-02-25 14:57:34 | 144
igyalis képe

A Mátrabércig is már csak másfél hónap van!

Oda jön esetleg valaki?

 
G.Ildi 2013-02-13 22:16:33 | 143
G.Ildi képe

Sziasztok!

Ha van itt olyan, aki szombaton reggel megy autóval a Galyavár túrákra, és van nála 2 hely pesti beszállással, és még írna is nekem, nagyon hálásak lennénk.:) Természetesen a benzinköltségbe beszállnánk.

 
igyalis 2013-01-21 20:51:07 | 142
igyalis képe

Tervezi valaki a Mátra 115-öt az idén?

 
doboseva 2012-11-06 10:00:08 | 141
doboseva képe

Köszi. Még meglátom.



Előzmény: Bozót (140)  
Bozót 2012-10-30 18:35:27 | 140
Bozót képe

FB-n már írtam ezt-azt, most megnéztem, én is 2009-ben voltam a féltávon, de beszámolót nem írtam. Szerintem menj bátran, pláne ha a felest tervezed!



Előzmény: doboseva (139)  
doboseva 2012-10-30 13:24:27 | 139
doboseva képe

Köszönöm. Ezek ismeretében még meggondolom megyek-e. 



Előzmény: Sipi (138)  
Sipi 2012-10-26 21:08:20 | 138
Sipi képe

BeszámolóVigyoraz említett versenyről (2009):

Skerltz Iván férfi hegyi marathoni ,avagy "nem a táv ,hanem a tempó öl..."


 4-5 éve szemezgetek ezzel a tájékozódási-futó rendezvénnyel,eddig nem volt bátorságom elindulni ,ismerve a kiírás szerinti 60-as évek körülményeit ,és az útvonal-turistajelzések "szabadon választott" lehetőségét,a légvonalban megadott távot ,leírás-itiner és szalagozás hiányát.
 Gondoltam ennyi túra tapasztalat (idei 16 teljesítménytúra),a Pilis részleges ismerete elég lesz. Előző napokban letöltöttem a Tabáni Spartacus Tájfutók honlapjáról az adott térképet ellenőrzőpontokkal ,berajzoltam,beirogattam a legkézenfekvőbb turistajelzéseket ,mert sejtettem hogy ez többet fog érni a tájékozódásnál ,mint a rajtnál kapott fénymásolt domborzati térkép.

 Elég későn értem Dobogókőre ,előtte még elvittem Tánczit Esztergomba ,majd kb.
 negyed tíz előtt pár perccel kezdtem parkoló helyet keresni ,és nevezni.Hatalmas sor a turistaházban ,de szerencsére a hosszún indulókat előre engedték.
 Megkaptam rajtszámom ,ajándékként válaszhattam 2-3 féle plüsállat között(egy szürke maci mellett döntöttem) ,egy átlátszó tasak a térképeknek ,és egy lyukasztható ellenőrző-karton a pontokra,ennyi a "kötelező csomag".
 Otthon még úgy gondoltam a víztartályos hátizsákot nem viszem ,ilyen "rövid" távhoz ,felesleges súly ,így a bringás hosszú-felsőm hátsó zsebeibe tömtem mindent. Egy kis kubu ,egy gél ,és a papirok.
 kiírás szerinti táv: 32 km (légvonalban mérve)
 Rajt: 9 óra 30-kor (Matyi büfétől pár méterre)

 - Dobogókő - Fagyoskatona ( itt az 1. ellenőrzőpont )sárga,piros - Pilisszentkereszt betonút: nyomtam lefelé ,vitt a tömeg...
 3,4 km 16:27 perc 12,40 km/h

 - Pilisszentkereszt - aszfalton piros ,majd a zöldön fel , - László-kúp - ( 2.-ik ellenőrzőpont ) kezdett szétszakadozni a mezőny ,nagyrészt "levagdosták" a szerpentint toronyirányt felfelé ,pár ilyen akcióba belementem Frank Tibivel én is ,de aztán meguntam ,és maradtam a jelzésen ,ami a hosszú zöld sávon kezdett durva lenni,nem esett jól ,majd amikor letértem a Z+ elágazáson a meredek lejtőre, az avar alatt végig kövek ,vagy kétszer szinte kifordult a bokám a ,kész csoda hogy megúsztam szakadás-törés nélkül.....
 - Pilis-nyereg - ( 3.-ik ellenőrzőpont ) kaptunk egy pohár vizet ,itt már éreztem hogy kevés lesz az ellátmány....
 9,3 km 59,29 perc 9,40 km/h

 - Pilis-nyereg - Körtvényespuszta :
 A pontőr hölgyet kérdeztem ,hogy a piros-sárgán ha lezúdulok a műútra,ott hol lesz a lemenet a zöldre ? Erre közölte, szerinte a SP-on kell tovább menni ,láttam fogalma nincs ,mert az a jelzés bemegy Szentlélekre ,így kénytelen voltam bele erősiteni ,és még az aszfalton utolérni az előttem haladó sporttársakat.
 Egyszer csak átugrottak a korláton ,és lezúdultak a meredek lejtőn.... ,a favágók néztek is ,kik ezek az őrültek ,akik a susnyáson ,irtáson keresztül vágtatnak !.Mentem utánuk ,habár számomra ez olyan kispistás megoldás ,igaz ezen a rendezvényen állítólag ez a lényeg....? ! Sokat nem nyertünk ,talán párszáz métert ,de arra "jó volt" hogy egyszer pofára essek, és a cipőm tele legyen minden jóval...
 Aztán elkutyultunk.....,a zöld négyzet meglett ,utána eltűnt ,kis idő múlva visszafordultunk ,rá megint a Z sávra ,onnan egy erdőgazdasági aszfaltútra....
 Itt már egyedül voltam ,elég jó tempóban futottam (bár a kemény beton nem ízlett a sarkamnak), habár gőzöm nem volt ,hogy hol vagyok !?
 Aztán feltűnt a Hoffmann vadászház ,onnantól már ismertem a pályát: (Pilis Trapp egy része ,csak ellenkező irányból)fel a zöld + -en a Szakó-nyeregig ,onnan le a Téry úton Dömös irányába ,közben a 4.-ik ellenőrzőpont Körtvényesen:
 7,6 km 52,20 perc 8,80 km/h

 - Körtvényes - Prédikálószék :
 A ponton ittam egy kis hideg teát,és ettem egy gerezd almát(eddig egy helyen volt víz),jó lett volna kicsit pihenni ,de rohantam az előttem lévő futó után ,mert ezt a jelzetlen ösvényt ,ami átvezet a Lukács árokba ,még a térképen sem találtam !
 Az árokban sikerült mind két lábbal bokáig a patakba merülni ,ismét nagyon köves-sziklás rész ,rajta avar...
 Aztán megint "le(föl)vágás" ,amivel szerintem semmit nem nyertünk ,csak a maradék erőm ment el,de végleg. A Szőke-forrás völgyben a SPZ elágazásig nem mentünk el ,hanem (azt hittem rosszul látok), az összes előttem lévő kezdett felmászni a helyenként siratófalra emlékeztető hegyoldalra jó hosszan ,míg el nem értük annak gerincét ,és a várva várt piros háromszög jelzést.
 A Vadálló-köveknél a változatosság kedvéért folytattam a gyaloglást ,de annyira gyönge voltam ,hogy a csordába verődött kiránduló -iskolás csoportokat is alig bírtam megelőzni.Itt már nagyon elkészültem erőmmel ,teljesen eléhezetten értem fel az 5.-ik ellenőrzőponthoz. Itt pár perc szédelgés után befejeztem a versenyt ,elindultam gyalog vissza rajthoz.... ( különben semmi ellátás nem volt a pontnál ,még egy korty víz sem...)
 5,1 km 49,57 perc 6,13 km/h
 a versenyen megtett táv: 25,4 km 2 óra 58 perc 8,55 km/h


 - Prédikálószék - Dobogókő :
 miután "végeztem" vissza gyalogoltam a piros háromszög jelzésen a rajt-célhoz....

 7,6 km 80,06 perc 5,69 km/h
 Itt azért látszik hogy a kiírás szerinti távot tényleg légvonalban mérték ,mert a 3 kihagyott pont nélkül is 33 km körül volt az össz-távom ,igaz volt benne némi kevergés....

 Tanulságok:nagyon bután ,gyors iramban kezdtem (kb.úgy mint egy 10-12 km-es crosson ,ahol van 4-500 szint),próbáltam mindig utolérni a látótávban lévőket ,belementem pár árkon-bokron játékba ,amivel szerintem sem távot ,sem időt nem nyertem ,csak a tartalék energiát pazaroltam. A lényeg ,hogy Prédikálószéken be kellett fejeznem a versenyt ,mert teljesen eléheztem ,rosszul lettem .
 1 kis kubut és 1 gélt vittem magammal ,azt hittem elég lesz.....az ellátás a versenykiírásnak megfelelően a 60 -as évek körülményeit idézte ( pl. nők nem is indulhattak a hosszún)
 Ők megmondták előre ,nem is hibáztatom a rendezőket.Én követtem el a hibát ,főleg a rossz tempóválasztással ,megfizettem érte....

 Annyit azért hozzáfűznék a versenykiíráshoz ,fel kéne tüntetni ,hogy ez a rendezvény bizony félig,vagy egészen tájékozodási futás ! Talán akkor nem lenne évek óta ennyi csalódott ,órákkal a szint idő után is kevergő-kavargó futó a Pilis-Visegrádi hegység,egyébként nagyon jól kitalált ,3 legmagasabb pontját érintő útvonalán!?

 Sipi



Előzmény: doboseva (137)  
doboseva 2012-10-26 17:52:34 | 137
doboseva képe

Sziasztok! A teljesítménytúrázóknál hirdetett Dobogókői hegyi futóversenyen voltatok már? Írnátok róla pár sort? A leírás alapján jónak igérkezik. 

 
tzh 2012-05-14 17:53:44 | 136
tzh képe

Ja nem, ez 10-km után van, akkor nem mindegy, de a lényegen nem változtat, hogy az elmúlt 6 évről nem tudok a működéséről.



Előzmény: tzh (135)  
tzh 2012-05-14 17:52:46 | 135
tzh képe

7 éve még sorban álltak ott, de azóta nem láttam működni ilyesmit. Az a véleményem, hogy elsőbálozó menjen inkább tutira. 20 vagy 27 km -re vinni folyadékot már egykutya - szerintem.



Előzmény: pátyalso (134)  
pátyalso 2012-05-14 16:05:56 | 134
pátyalso képe

A K 40-en A Csobánkai-nyeregben a kb.20 méterre található temetőben is lehet vizet vételezni.A volt kemping utáni aszfaltúton jobbra.



Előzmény: tzh (131)  
céklaági 2012-05-14 15:28:17 | 133
céklaági képe

Nagyon szépen köszönök minden tanácsot.

Szerintem egy 1-1,5 literes palackban fogok vizet vinni. És remélem,hogy elég lesz.

Tudtok segíteni még abban,hogy 23,5 kilcsire és 26 kilcsire keresünk futót az UB-ra???!!!



Előzmény: Bozót (132)  
Bozót 2012-05-12 01:21:12 | 132
Bozót képe

Az is igaz, hogy 3L meg sok lenne még kánikulában is,

Én is ezt mondtam :)   



Előzmény: tzh (131)  
tzh 2012-05-12 01:09:40 | 131
tzh képe

Pláne. A K40-en 2 helyről tudok, ahol vízhez lehet jutni: Pilis-nyereg és Kesztölc. Tehát az első nem egész 27 km-en önerőből kell megoldani, és erre mondom azt, hogy akkor és csak akkor menjen bárki így 0,5L vízzel, aki tapasztalta már, hogy elég neki. Az is igaz, hogy 3L meg sok lenne még kánikulában is, de most úgy néz ki, nem lesz túl meleg.



Előzmény: Bozót (130)  
Bozót 2012-05-12 00:32:13 | 130
Bozót képe

Nem a százasról, K40-ről beszélünk. 



Előzmény: tzh (129)  
tzh 2012-05-11 22:59:38 | 129
tzh képe

Olyan túl gyakran azért nincs vízvételi lehetőség, inkább legyen némi többletsúly szerintem.

Első K100-on üres flakonokkal indultam, hogy majd menet közben töltök. Ahogy én azt elképzeltem... egy maszek árusnál tudtam venni 2 deci szűrt levet, utána Pilisnyereg legközelebb. Kesztölcön nem működött se kút, se kocsma, Dorog két vége között 3 litert pucoltam el ezek után. Végül meg lett a K100, de azóta én ki se teszem a lábam 2,5 liternél kevesebbel :)



Előzmény: Bozót (128)  
Bozót 2012-05-11 22:19:42 | 128
Bozót képe

Egyéni, ha pancsizni akarsz, vidd. De három liter vízzel nem jó futni...szerintem. A pontokon van víz, tea amúgy is. 



Előzmény: céklaági (126)  
igyalis 2012-05-11 16:16:30 | 127
igyalis képe

Fél literessel, de sokszor újratöltve, ezért lenne jó tudni, hogy van-e lehetőség újratölteni.

(az persze nem árt, ha többet viszel, mert abból nagyobb baj van, kiszáradsz...)



Előzmény: céklaági (126)  
céklaági 2012-05-11 13:00:32 | 126
céklaági képe

Hu,fél literes plakonnal?

Én gondoltam,hogy viszek 2 x 1,5 liter vizet. Bár az súlyban sem gyenge....



Előzmény: igyalis (125)  
igyalis 2012-05-11 11:02:14 | 125
igyalis képe

Ez mind a saját tapasztalatod alapján kell belőnöd. 

Ha futottok, akkor érdemes minél kevesebb cuccot vinni.

A 40 km nem olyan hosszú táv, ha reggel eszel, pár szendvics, szelet csoki (vagy ami már bevált) elég lehet.

Inni KELL, tehát érdemes megnézni, hogy a távotokon hol van lehetőség frissítésre (én fél literes flakonnal szoktam menni, azzal még kényelmes a futás, ha kézben viszed).



Előzmény: céklaági (122)  
céklaági 2012-05-10 21:45:16 | 124
céklaági képe

Köszönöm szépen!

 

 

 

 

 

 

 

 



Előzmény: Bozót (123)  
Bozót 2012-05-10 12:17:47 | 123
Bozót képe

Szia!

 

ITT  valamint az index.hu Kinizsi Százas topikjában minden kérdésedre választ találsz. 

 

Sok sikert!



Előzmény: céklaági (122)  
céklaági 2012-05-10 11:03:48 | 122
céklaági képe

Sziasztok!

 

Jövő szombaton nekivágunk egy barátnőmmel a Kinizsi 40-nek. Szeretném a tanácsotokat kérni,hogy mit vigyünk magunkkal enni,inni és mennyit?

Úgy terveztük,hogy a  síkokat és a lejtőket futjuk.

 

Köszi előre is a válaszokat!

 
igyalis 2012-04-18 12:48:01 | 121
igyalis képe

Sziasztok!

Nekem megvolt a Mátrabérc szombaton (egyéni csúccsal).

A TRAIL-eseknek meg hajrá hétvégére!!!

 
mtamas 2012-03-25 17:47:35 | 120
mtamas képe

Sziasztok, a TRAIL-re megy tőletek valaki?

 
igyalis 2012-03-24 16:05:07 | 119
igyalis képe

Ahogy nézem tavaly is, az idén is több Km-t szedtél össze, szóval szerintem 10 órán belül simán meg lehet sőt!!!

Csak oda kell figyelni, a kajára, ivásra, emelkedőkre...

 



Előzmény: axaxaxasz mlö (118)  
axaxaxasz mlö 2012-03-24 15:28:52 | 118
axaxaxasz mlö képe

Nagyjából így csinálom én is, de örülök, ha 10 órán belül beérek. 

 

Húsz éve nem voltam a túrán, már nagyon várom.



Előzmény: igyalis (117)  
igyalis 2012-03-23 11:52:48 | 117
igyalis képe

21 nap a Mátrabércig.

Ha valaki hasonlóan tervezi: Rajtnál alvás, 6-kor indulás, fél 3 körüli célidő, babgulyás a kocsmában ...

 
Brekasz 2012-03-17 20:32:08 | 116
Brekasz képe

Hi, netán indultatok?



Előzmény: tengerimalac (115)  
tengerimalac 2012-03-14 22:46:49 | 115
tengerimalac képe

Kedves spori! Hamár neved nem adod meg, legaláb a nemedet közölhetnéd....:))

Így nehéz túratársakat keresni, mifelénk legalább is....Rosszall 



Előzmény: Brekasz (114)  
Brekasz 2012-03-13 12:59:10 | 114
Brekasz képe

Sziasztok!

Valaki tervezi a március 15-i Gyermekvasutas túrát? http://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/tura?id=3591

Én vszínű megyek, szívesen csatlakozok másokhoz!

 
igyalis 2012-02-15 11:57:19 | 113
igyalis képe

58 nap múlva MÁTRABÉRC!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=9ncKsc-38BA

Én mindenképpen megyek, de a hogyan, mikor még alakul...

 
Sipi 2011-12-08 22:25:28 | 112
Sipi képe

Idei 10.-ik ( jubileumi ) Vulkán túra a Börzsönyben. Kedvcsináló videó a szervezőktől:http://www.youtube.com/watch?v=k_NmBCYkk04

 
igyalis 2011-10-28 15:41:10 | 111
igyalis képe

Köszi a tippeket.

Csak fokozatosan, úgyhogy először Kinizsi....

(már csak azért is, mert ez volt az első teljesítménytúra amiről hallottam és el is terveztük egy katonatársammal, hogy elmegyünk.... Aztán 4 évvel később a Mátrabérc lett az első. Szóval ezzel lógok még az életnek ...)

Viszont egy évvel utána nem rossz ötlet a Terep 100

(ja jövőre csak a Mátrabérc biztos, mert az idénre tervezett építkezés átcsúszott jövőre a Mátrabérc utánra. Az idei időmet tervezem jövőre is (illetve jó lenne kicsit gyorsulni...))



Előzmény: tzh (107)  
Sipi 2011-10-26 20:50:38 | 110
Sipi képe

Nem pont ide való, de a BÉBU topicot nem találom....

Bogár Jani interju az idei(2011) BÉBU elött: 

Az ezredik verseny: Interjú Bogár Janival


 
2011. augusztus 26. péntek, 12:59

Nem régen kezdődött még csak el a nevezés a Bécs-Pozsony-Budapest Ultramaratonra, máris ismerős névre bukkanhatunk, hiszen nagy örömünkre, Bogár Janit is az indulni vágyók között tudhatjuk.

A hazai ultrafutás meghatározó és emblematikus alakja korábban mind a 20 alaklommal részt vett a Bécs-Budapesten, amelyet hatszor meg is nyert.

 

Eredményeit órákig sorolhatnánk, ám mindenképpen meg kell említenünk az 1991-es győzelmét a legendás Spartathlonon (246 km-es verseny Athén és Spárta között), amit 24 óra 15 perc alatt teljesített, valamint kimagaslik az 1994-es Európa bajnoki győzelme a 24 órás viadalon. Emellett hétszeres győztese a madridi 100 km-es világkupának, ám a sort itt elvágjuk, mert végtelen hosszú: Jani pályafutása során eddig ezer verseny célvonalát lépte át.

Bogár Jani ismeri a múltat és részese a jelennek, megtestesítője a Bécs-Budapest eszmének. Ennek apropóján beszélgettünk vele.

Hogyan kezdődött?

Fiatal koromban többféle sportot is űztem: karatéztam és fociztam is. Természetesen az edzéseknek mindig része volta az atlétika. 1982-ben a honvédség hozott jelentős változást, ott kezdtem hosszú távokat futni. Nem azért futottam, mert kötelező volt, hanem mert szerettem. Mindig letoltak, mert 3 ezer méteres versenyre készültünk én meg 60-70 km-eket futottam edzésen. Egyébként több futótársról tudom, hogy a honvédségnél kapta meg a szükséges motivációt a futáshoz, valaki kötelezően hangolódott rá, valaki véletlenül és van, aki szeretetből.

És hogy lett ebből ultratávú futás? Rövidebb távokkal nem is próbálkoztál?

A versenyszerű futást a honvédség után kezdtem el, lassan 30 éve. Futottam rövidebb távokat is, itt persze főként maratonokra gondolok. Ekkor Békéscsabán éltem, az edzőm a maraton futást erőltette volna, aminek az alapja egy 2 óra 19 perces eredmény volt, amit szeretett volna lejjebb és lejjebb faragni. Viszont engem jobban érdekeltek a hosszabb távok és ez a maratonfutásnak nem tett jót.

 


Akkor a rövidebb távok teljesen ki is maradtak az életedből?

Ezt azért nem jelenthetjük így ki, mert kedvelem és futom a mai napig a rövidebb távokat is. Rendszeres, hogy több egymáskövető napon is versenyzek: egyik nap egy 10 km-es verseny, amit még mindig 34 perc körül futok, másnap egy maraton…

Mennyit futsz? Van erre adatod?

Pontosan megmondani nem lehet, ez sok mindentől függ, egyébként heti mennyiségekre szoktam bontani, ez mostanában 300 km körüli távot jelent, ebben persze benne vannak a versenyek is. Egyébként szeretek reggel futni munka előtt, ma is egy 40 km-es távval indult a nap.

Naponta egy maraton a munka előtt, ez sokunknak felfoghatatlan!?

Ez csak relatív tűnik soknak, én szeretek futni, mindig az előnyeit nézem, így nekem ez öröm. Barátnőm 50 km-re lakik tőlem, van, hogy átfutok hozzá, majd vissza, így az edzés is megvan, a magánélet is és még benzint is spóroltam.

Mondj néhány mondatot a táplálkozásodról...

Mivel vegetáriánus vagyok, ez alapjaiban határozza meg a táplálkozásomat. Különböző magkeverékeket fogyasztok főzve, párolva, főzeléknek. Gersli, borsó, lencse, sok tojás és zöldségek, gyümölcsök minden mennyiségben. Igazából a társítások a fontosak, hogy mit mivel eszik az embert. Az elmúlt harminc évben alakult ez ki nincs ebben nagy ördöngösség, persze oda kell figyelni.

Minden futónak van valamilyen hiánybetegsége: fehérje, vitamin vagy mikroelemek terén, ha ezekre odafigyelünk, ha ezeket helyreállítjuk és egyensúlyban tartjuk a táplálkozással, az felér egy doppinggal, ugyanis ezek hiánya komoly teljesítménycsökkenést okoz.

 

Térjünk rá a Bécs-Pozsony-Budapest Ultramaratonra. Mint futó sok helyen megfordulsz a világban, milyen véleményeket hallottál korábban a Bécset Budapesttel összekötő versenyről?

Meg kell mondjam, hogy mindig is nagyon jó visszhangja volt a Bécs-Budapest futásoknak, szeretik a futók. Kiváló alkalom volt ez mindig a találkozásokra, az ismerkedésre, a húsz év alatt rengeteg barátság szövődött, amelyek mind a mai napig megvannak. A rendezvényben a legvonzóbb az együtt töltött 5 nap, így a futás és a versenyzés mellett másra is jut idő, nem beszélve róla, hogy Közép-Európában egyedülálló esemény.

Milyen élményt emelnél ki, mit volt a legemlékezetesebb a Bécs-Budapestek 20 évéből?

Szerencsére nagyon sok jó emlékem van a versennyel kapcsolatban, rengeteg történet született az évek alatt, nagy küzdelmek kísérték a Budapestre vezető utunkat. Ha valamit ki kell emelni, akkor az orosz Konstantin Santalovval vívott párharcokat említeném, vele nem is lehetett más csak csatázni.

A tavalyi sajnálatos események nyomán, a Szupermarathon elmaradása és a húsz év lezárultával egy új helyzet alakult ki. Ez évtől egy új csapat szervez egy régi hagyományokra épülő új versenyt. Nagy az érdeklődés, de érezzük a futók felől a bizonytalanságot. Mit üzennél a hezitálóknak?

Mindenkinek le kell zárni az elmúlt dolgokat magában. Itt egy új csapat áll neki egy nagyon nagy és nagyon szép feladatnak. A szervező csapat összetétele számomra garanciát jelent a sikeres rendezésre. Ha jól belegondolunk egy új korszak kezdetének leszünk a részesei, hiszen a Bécs-Pozsony-Budapest Ultramaraton nem valaminek a folytatása, hanem valaminek a kezdete és elsőnek lenni, az elsők között lenni jó dolog. Most októberben a rendezőkkel együtt mi futók is valaminek az alapjait rakhatjuk le közösen.

 

Hogyan készülsz a BBU-ra?

Semmi különöset nem fogok csinálni, csak ahogy eddig. Nem szoktam rápihenni a versenyekre, nálam ez így alakult ki, most hétvégén is lesz egy maratonom, előző napra egy 60 km-es etapot tervezek. A Bécs-Budapestnek sem kipihenten megyek neki, inkább próbálok hosszúkat futni előtte. A futók nagytöbbségével ellentétben én nem visszaveszek, hanem rápakolok a versenyek előtt.

És mi a célod a Bécs-Pozsony-Budapest Ultramaratonon?

Hát 48 évesen már nem jelenthetem ki, hogy a győzelem a célom, de persze mindent megteszek majd érte. Feltehetően még ezután fognak érkezni nagy számban a nevezések és nagy riválisok is bejelentkeznek, így látatlanban egy dobogós helyet céloznék meg.

Bogár Janit megismerve és beszélgetve vele, próbáltam rájönni, hogy mi lehet a titok, amelyek ezeket a felfoghatatlan eredményeket és lefutott kilométerek tízezreit magyarázzák, ám rá kellett jönnöm, hogy a titok az, hogy nincs titok. Tisztán, nyíltan szeretettel, sztárallűrök nélkül fordul a futás és a futótársak felé, akár egy igazi szerelemben: mindent megtesz a futásért és ő is mindent megkap tőle.

A szervezők nevében is sok sikert kívánok a Bécs-Pozsony-Budapest Ultramaratonhoz!

Szerző : Fülöp Miklós
Fotók: Wikipédia és Szőke Attila


 
4 melléklet — A

 
mtamas 2011-10-17 18:53:05 | 109
mtamas képe

Sziasztok Teljesitménytúrázók!

Most léptem be pár napja az oldalra, de már meg is találtam a kedvenc topicomat :) Mátrabérc forever!, bár nekem még csak 10.25 a legjobb..

Szoktatok együtt menni teljesitmánytúrákra?

 
Bendeguz85 2011-09-29 09:34:21 | 108
Bendeguz85 képe

Üdv,

Megvan esetleg valakinek a tavalyi Gödöllő 60 térképe/itinere? 1 hete próbálom megszerezni a szervezőktől, de csak egy elnagyolt útvonalat sikerült eddig megkapnom. Szeretném összeállítani a saját itinerem és ahhoz kéne.

Köszi

 
tzh 2011-09-25 21:15:48 | 107
tzh képe

Ha én ilyet tudnék egy Mátrabércen, a Terep 100-ra készülésen gondolkodnék, ahol jövőre 17h lesz a szintidő. A Kinizsi 100 pedig annál jóval könnyebb, de ez szubjektív véleményem. Nekem az első számú kihívás terepen a fajlagosan sok szint. illetve a meredek technikás lejtő, a táv másodlagos.

Van, akinek a táv jelenti a nagyobb fejtörést, és a szintek másodlagosak.



Előzmény: igyalis (105)  
igyalis 2011-05-31 14:39:18 | 105
igyalis képe

Egyszer elmennék a KINIZSI 100-asra. Még az is lehet, hogy jövőre (ha nem ütközik a csúcsfutással). Ha bárkinek van jó tanácsa, esetleg szintén tervezi, akkor meghallgatnám, stb... Az idén a Mátrabércen 8:44-et mentem. A Kinizsin ez mennyire lehet elég?

 
Skorpió 2011-04-15 12:33:37 | 104
Skorpió képe

Vagy Gyöngyösig, hogy elérjem a buszt...



Előzmény: Skorpió (103)