Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 54 276 489 km-t sportoltatok

Merre futtok Szegeden?

Létrehozta: TSzabi  |  2012-01-18 20:53:06-kor

Klub: Szegedi futók

Lehet, hogy ugyan ott futunk?

Mi a kedvenc futóútvonalatok?

Nyikolaj 2012-06-20 11:31:19 | 22
Nyikolaj képe

Bocs' az offért!

Július 14-én az E.ON Délibáb Terepfutásra indulok Szegedről kocsival. Kiadó három hely. Ha valakit érdekel szóljon!

 
Norbiie 2012-05-16 17:14:13 | 21
Norbiie képe

Én főleg a szeged külterületeket veszem célba ebből a legtöbbször szőreget de nem ritka hogy Újszentiván Tiszasziget esetleg Deszk területeit is megnézem :D.Meg nagy ritkán a Dorozsma Bajai úti elkerülő szakaszon is megfordulok,nagyon frankón ki van ott építve bicikli út :)

 
Silly 2012-05-02 16:26:42 | 20
Silly képe

Én a Felső Tisza-parton szoktam futni, ki Tápéig, esetleg tovább is.

A köszönés nekem is szimpatikus, faluhelyen nőttem fel, gyermekkoromban sokat jártam a "határ"-t, s ott megszoktam, hogy mindenkinek köszönünk, de helyesebb ha azt írom: szeretem ha köszönünk. Be kell valljam erről magam is megfeledkeztem, átvettem a "városi tempót", igyekszem majd erre odafigyelni.

Ami végtelenül felbosszant, az az emberek nemtörődömsége. A minap is 2 motoros húzott el mellettem ezerrel,  álcafüstöt eregetve. Nem érdekli őket sem az, hogy az ő szmogjukat fogom beszívni-kinn a szabadban ahová többek között pont a jó levegő miatt megyek, sem hogy bármikor sávot válthatok egy lyuk miatt, s mivel zenével futok nem hallom őket ezért simán elcsaphatnak.

 
gabocz 2012-04-27 13:32:32 | 19
gabocz képe

2010 óta vagyok itt regisztrálva, de csak most találtam rá erre a klubra/fórumra. Tök jó, hogy van! :-) Látom, a hozzászólások már elég régiek. A közös futkosásból lett végül valami?

 
korte 2012-02-18 09:49:29 | 18
korte képe

Tszabi: Tök jó, sajnos azon a 26.-i hétvégén nem leszek itthon. Facebook oldalra jelentkeztem is, majd igyekszem segíteni.



Előzmény: TSzabi (17)  
TSzabi 2012-02-15 22:39:18 | 17
TSzabi képe

korte: Vasárnap délelött szuper idő volt, még a nap is kisütött, én meg csak sóvárogtam az ablakon keresztül a 12 órás ügyelet alatt.

Köszönésileg csupa pozitív tapasztalatom van, bár a Felső-Tisza partot most kicsit hanyagolom (amíg letakarítják) így átpártoltama a Ligetbe, de ott eddig mindenki köszönt és mosolygott.

Közös futásnak remek alkalom lehetne a február 26.-i Yours Truly.

Csináltam is neki facebook eseményt: https://www.facebook.com/events/341201749252740/

Az útvonal meg a hómentes utakhoz alakulna. És bár az eredeti YT 25 vagy 50 km, most egy 15 km van betervezve.

Januárban már futotunk pár szegedi futóval egy 13 km-t próbának és az a közös futás nagyon jól sikerült: http://tszabi.blogspot.com/2012/02/yours-truly-futas-szeged.html

Na mit szóltok?

És ha már ennyi itt a link akkor itt a Fussunk szegeden facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/152462798199346/



Előzmény: korte (15)  
aviczian 2012-02-12 22:49:01 | 16
aviczian képe

Kicsit késve olvastam az ajánlatodat. Volt valami hagyományteremtő esemény?

Lehet, hogy mondjuk a jobb idővel a közösségi futókedv is megjön. Ilyenkor pl. nem igazán lehet várni valakire, vagy váltani egy pár szót futás után. 

Érdekes volt azért, hogy szombat délelőtt kb 10 futóval találkoztam Szegeden. 2 fogadta a  köszönésemet... Lehet, hogy Szegeden sokan futnak, de a közösségszervező emberek hiányoznak (vagy nem aktívak). Ezért nincs a városnak pl. futónagykövete, de még egy rendes utcai futóversenye sem... 



Előzmény: korte (15)  
korte 2012-02-03 13:13:01 | 15
korte képe

Jaja, köszöngetni illene, de ez is elég változó. Én mindenesetre szoktam :)

Hó már van, bár kiba hideg lesz a hétvégén. Mindenesettre egy vasárnap délelőtti közöst össze lehetne hozni, ha van rá elég jelentkező.

Találkozhatnánk a Liget fősétány közepén, aztán az összetételtől, időtől függően lehetne körözgetni (akár hídkör) vagy ha elszántak vagyunk ki lehetne libbenni a Holt-marosra is.

Az időpont lehetne 10 óra, így ebédre otthon is lehet lenni.

Szóval?

 
aviczian 2012-02-02 22:55:15 | 14
aviczian képe

Pedig akinek ilyen tutiságos ötletei vannak, akár nagykövet is lehetne :-)

 

Nekem tetszene egy közös futás, még ha nem is tudnék minden alkalommal jelen lenni. A hol-on gondolkoztál már? 



Előzmény: zilaci (3)  
TSzabi 2012-02-01 18:11:53 | 13
TSzabi képe

Elindítottam a "köszönős kampányomat" :) Az eddigi tapasztalatom az, hogy annyira nem is rossz a helyzet.

De Nyikolaj, ahogy mondod, belvárosban és vagy a Tisza-parton nem nagyon szokás (még) köszönni, én meg arra szoktam futni.

Mostanság a liget nagykört is betettem az útvonalbamba, és arrafelé csak pozitív a tapasztalatom.



Előzmény: Nyikolaj (12)  
Nyikolaj 2012-01-27 20:12:45 | 12
Nyikolaj képe

Természetesen szoktam köszönni, intenni a szembe futónak. Viszont azt tapasztaltam, hogy a Belvárosban nem szokás visszaköszönni! Vagy csak én látom így? A töltésen, ahol futni szoktam ez természetes. Volt, hogy az idős kocogó bácsi köszönt nekem előre.



Előzmény: TSzabi (11)  
TSzabi 2012-01-27 18:57:06 | 11
TSzabi képe

Tegnapi futásomkor történt velem:

Új útvonalat teszteltem, a Korányi fasoron leelőztem egy hölgyet aki rá 10 percre a Boldogasszony sugárúton szembe futott velem. És amikor összenéztünk (mindig vetek egy pillantást a velem szembe futóval) dobott egy mosolyt.

Nem ismertük egymást, kicsit le is blokkoltam, (remélem nekem is görbült a szám) de ez nagyon jól esett.

Néha szoktam inteni a velem szembe futónak, meg dobok egy mosolyt.

Ti szoktatok köszönni, inteni a szembe futónak, még ha ismeretlen is? Elvégre ő is futó?

 

Mi futók köszön(j)ünk egymásnak.(?)

 
TSzabi 2012-01-27 18:48:44 | 10
TSzabi képe

Hello mindenki!

De jó hogy ennyien vagytok.

Nézzük szépen sorjában:

Haunita: A lista szép nagy, és tetszik a felsorolás vége: "Nagy a város, rengeteg a futó :) Hajrá!!" Vigyor

Zilaci: A közös EO futás jó ötlet, támogatom.

És szerintem van igény a "edzéstanácsokkal, futóstílus-korrigálással, meg mit tudom én, amire még szükség van". Részemről tuti lenne. Miért nem vagy "nagykövet"? Vigyor

Korte: Hello!

Haunita: A reggel és a vasárnap nekem se nyerő kombináció, de biztos tudunk találni egy mindenkinek jó időpontot.

Nyikolaj: Nyaranta szoktam arra biciklizni, nekem is bejön a töltés, bár néha kicsit monoton...

Korte: Úgy tűnik a közösködésben többen is benne vannak, és persze én is. Lehetne az első EO szegedi futás jövőhét végén délelött vagy délután. Útvonal?

 
korte 2012-01-23 10:29:07 | 9
korte képe

Anita megint jól beszélt. :)

Egyébként én is benne vagyok a közösködésben. Tesség szervezni, dobj fel egy időpontot, aztán aki menni akar az menni fog. :)



Előzmény: Hauanita (7)  
Nyikolaj 2012-01-22 20:03:02 | 8
Nyikolaj képe

Én Újszegeden, a Tisza-töltésen szoktam futni. A Füvészkert utcájától a határig. Aszfalt a pálya, viszont síma és tiszta. Mivel a forgalomtól el van zárva, így csendes és jó a levegő is. Futás közben meg lehet gyönyörködni az ártérben vagy a megművelt földek sokszínűségében. Néha egy-egy őzzel, nyúllal, ragadozó madarakkal is össze fut az ember. Engem már megszoktak, így nem annyira félősek. És a távolságokat is lehet követni a 100 méterenként lévő "kilométerkövek" figyelésével.

A közös futkározásban én is benne lennék!

 
Hauanita 2012-01-20 16:01:48 | 7
Hauanita képe

Szerintem meg Körte nem a Te felvetésedre reagált, hanem a címbeli kérdésre, nem kell rögtön harapni :))

Részemről szívesen futok lazulósat, bár amikor a vasárnap és a reggel szavak ilyen közel vannak egymáshoz egy mondatban, akkor nekem Petőfi jut eszembe, de ezúttal nem az Alföld, hanem az "ágyban párnák közt" asszociáció :)

De természetesen annak ellenére, hogy egy ideje szombaton futjuk a hétvégi hosszút, még vasárnap is rábeszélhető vagyok egy pár kili laza kocogásra :)) De csak délelőtt. Reggel kizárt :)



Előzmény: zilaci (6)  
zilaci 2012-01-19 12:25:07 | 6
zilaci képe

Igazad van, barátom, én kérek elnézést. Hülye ötlet volt csupán.



Előzmény: korte (5)  
korte 2012-01-19 12:06:27 | 5
korte képe

Anita elég jól összefoglalta a listát.

 
AAni 2012-01-19 10:17:51 | 4
AAni képe

Én benne vagyok. :)



Előzmény: zilaci (3)  
zilaci 2012-01-18 22:42:59 | 3
zilaci képe

Hmm...
Jó.
Vasárnap reggelenként egy közös EO futás Szegeden?
Mennénk egy három kilométeres kis kört közösségi futás jelleggel, a legnyugodtabb tempóban futóhoz alkalmazkodva, beszélgetve, aztán lehet lassú és gyors szekciókra válni.
Ha igény van rá, edzéstanácsokkal, futóstílus-korrigálással, meg mit tudom én, amire még szükség van. (Nem, nem vagyok "nagykövet"! :)
Vélemény?

 
Hauanita 2012-01-18 21:17:42 | 2
Hauanita képe

Sokfelé: Ligetben, Felső-Tisza-parton rengeteget, Holt-Maros parton, újszegedi nyugisabb környékeken sokat, de szoktunk a töltésen is, szinte minden irányba, és vannak körök Algyő, Tiszasziget felé, de még a Külső-körúton is. Nagy a város, rengeteg a futó :) Hajrá!!

 
TSzabi 2012-01-18 20:56:44 | 1
TSzabi képe

A Felső-Tisza parton szoktam futni esténként.

Akár 8-10 futót is összeszámolok, ha jobb az idő még többet is, biztos valaki fent van itt is...

Jó lenne Szegeden egy kis futóközösséget összehozni.