A Jövő SC 19 éves kiválósága 20:27 perc alatt ért célba az egymérföldes, vagyis 1602 méteres távon lebonyolított versenyen, két testhosszt verve üldözőire. Hajnal és a második helyezett dél-afrikai Melissa Corfe elég eltérő útvonalon haladt a verseny második felében, és Corfe később belátva, hogy túlságosan jobbra sodródott, fokozatosan Hajnal felé úszva igyekezett a nyomában maradni. Hiába hajrázott azonban teljes erőbedobással, már nem tudta befogni úszónőnket. Corfe végül 20:30-at úszott, a harmadik helyen Melanie Greyling ért célba 21:48-as idővel. Erika a verseny után azt nyilatkozta, hogy olimpiai felkészülsének részeként vett részt a versenyen és nagyon örül, hogy sikerült nyernie.

Hajnal Erika jó formájáról és kiváló fizikai állapotáról már a honi hosszútávúszók január közepi, balatonfűzfői medencés magyar bajnokságán is tanúbizonyságot adott, amikor országos csúccsal diadalmaskodott 10 kilométeren, mely szám az augusztusi, pekingi olimpián már a hivatalos ötkarikás programban is szerepel.

A férfiaknál is helytállt a magyar részvevő: itt Gercsák Csaba, Hajnal klubtársa a harmadik helyet szerezte meg 19:19 perces idővel.