Már 53 660 077 km-t sportoltatok

Első Maratonom

11. Barátság Maraton

csabesy | 2011-11-20 20:22:23 | Nincs hozzászólás!

Az ősszel sok edzőtársam és ismerősöm futott maratonit, így nagyon nagy kedvet kaptam én is hozzá, hogy kipróbáljam magam milyen érzés  az, amikor az ember lefut egy maratonit. Mivel még nekem ősszel sok magyar bajnokság volt és nem mertem kockáztatni egy esetleges sérülést próbáltam egy megfelelő időpontot kiválasztani, amire még tudok is készülni is. A kiszemelt áldozatom a 11. Barátság Maraton lett, amit Miskolcon szoktak megrendezni. Még volt egy bő hónapom addig készülni és gondoltam egy 3 óra belüli idő elérhető lesz első maratoninak. Szépen készültem a versenyre, nem akadályozott semmilyen sérülés, a magyar bajnokságok is lezajlottak, sőt közben országos bajnok  lettem a csapatbajnokságon, ami egy plusz löketett adott. Egy bő héttel a verseny előtt még futottam egy 28 km tempós futást 4:15 km/ átlaggal. Nagyon elfáradtam benne már akkor éreztem, hogy  ez nagyon kemény lesz, ha már itt így el vagyok fáradva. A másfél hét, ami még hátravolt gyorsan eltelt és eljött a verseny napja. Beültünk a kocsiba és átugrottunk Miskolcra.

Tökéletes futó idő várt ránk Miskolcon. A verseny előtt még egy gyors értekezlet az edzővel, ellátott egy pár jó tanáccsal. Megkaptuk az utasítást, hogy a feléig fussunk együtt, így sok energiát spórolhatunk meg. Lassan eljött a rajt ideje, egy gyors bemelegítés és már el is sütötték a rajtpisztolyt. A tömeg nagyom megindult, de mi visszafogtunk magunkat, mert tudtuk messze még a vége. Szépen együtt haladtunk a feléig, ami 82:30 - as első 21 km s-nek felelt meg nem is rossz gondoltam magamban. Ehhez körülbelül a  8. hely társult. Ekkor a két edzőtársam gyorsított, és én tudtam, ha gyorsítok a táv második felében még ez visszájára fordulhat. Próbáltam tartani  ugyanazt a tempót és szépen leszakadtam rólunk. Mivel ez egy körpálya volt, így a  5 körnél elkezdtem előzgetni az elején ellépet futókat, ami hatalmas nagy önbizalmat adott, hogy még mindig nagyon jól tartom magam. Az első igazi megtorpanás és fáradság  35 km után ért el egyre nehezebb volt minden egyes km. Az edzőm ekkor gyorsan közbelépett és  tartotta bennem a lelket, tájékoztatott, hogy a 4. hely  mindőszes 3 percre van és el lehet érni, mert a srác nagyon elfáradt. Összeszorítottam a fogaimat és neki gyűrtöztem a maradék távnak. Az utolsó körben az utolsó frissítésnél megláttam, megállt inni, egyből arra gondoltam ezt most ki kell használnom. Gyorsan elfutottam a frissítő mellett és így hamar utolértem majd sikeresen megelőztem, innen már csak 2 km volt hátra, amit  összeszedtem minden maradék erőmet és bevonszoltam magam a célba. Lenyomtam a stopperem és mit látnak szemeim 2:46:04. Úrístem, gondoltam magamban, mit csináltam. Életemben nem gondoltam volna, hogy elsőre ilyen nagy időt futok, csupán 14 perccel jobb a tervezetnél.Nevetés Sokáig nem is tértem magamhoz, nagyon elfáradtam, de ami még jobb, hogy nem sérültem meg. Ezek után mit kívánhatnék magamnak, mint  jövőre irány a 2:40 belüli maratoni.