Egy új bal lábat ha kérhetnék.....

Czeglédi Ferenc | 2016-11-09 18:26:31 | 9 hozzászólás

Üdvözlet Mindenkinek!

Régen írtam már a blogomban, gondolom, hogy időszerű lenne ismét.

Ezelőtt 3 évvel sikerült elég szép eredményeket elérni, majd egyre kevésbé lettek rendszeresek a futásaim, inkább alkalomszerűek. Majd pár hónapja fordult a kocka elkezdtem rendszeresen futni, sőt fogadást is kötöttem két kedves futótársammal. Lassúkapitánnyal, és Lacikával, hogy 2017. áprilisában a Rotary félmaratonon, ki fog győzni. A nem titkolt célom az volt, hogy mindkettőjüket lehagyom, és meg szerettem volna javítani a régi-3 éves félmaratoni csúcsomat is  1.32.56-ot, lehetőleg 1.30-on belüli célbaéréssel. Mivel gerincproblémáim miatt az orvosok heti 3 futásra korlátoztak le ennek megfelelően kezdtem el futni. Az alapozófutásokat 20 km-es távon sikerült felhozni 5.15-ös tempóig ( itt 5.05.5.10 volt a cél), a középgyors futásokat pedig 4.30-ig 7,5 km-es távon ( a tempócél ez volt, itt már csak heti 500 méteres távnövelés volt a cél), a tempófutásokat pedig 4.15-ig kb. 4,3 km-es távon ( itt a cél 4.10-es tempó 10 km-en) tehát tempóban a célokat erősen megközelítettem, vagy elértem, a távokat akartam növelni. kb. 2 hónap alatt elértem a heti kb. 30-32 km-es távot, régebben közel dupla ennyi volt, tehát nem növeltem drasztikusan a távot, csak heti 2-4 km-mel. Viszont először a bal lábamban jelentkezett egy kis bokasüllyedés, és boka környéki fájdalom, amit pár napos tornával megszüntettem. Majd pár nap múlva a bal térdem kezdett el vacakolni-porckopás, arra is találtam tornát az is rendbejött pár nap alatt. Most viszont az a baj, hogy ismét, már 3 hete fáj a lábam hátul a felső combomban, ez vélhetően gerincproblémák miatt, fáj a vádlim hátul, és oldalt, ill a bal sípcsontom is, ma pedig 1 km futás után egy fordulónál elől a felsőcombomban is jelentkezett a fájdalom....Nagyon sok tornát megcsináltam, de csak ideig óráig javított a helyzeten. A régi futócipőmet lecseréltem, semmi javulás. Az a legérdekesebb, hogy a jobb lábam tökéletes állapotban van, semmi probléma nincs vele, a ballal viszont néha gyalogolni is kihívás......Tudom, hogy már nem vagyok fiatal, de még csak 45 éves vagyok. A gyógymód vélhetően több tényezős lesz, masszírozás-gyógytorna-biciklizés-gyógyvíz stb....és sajnos nem várok javulást 1-2 héten belül....

Ezért ha esetleg Karácsonyra egy új bal lábat ha kérhetnék....