Már 53 659 098 km-t sportoltatok

Terepfutás - Staicu és Kovács sikere Olaszországban

Bozót | 2014-11-12 | Nincs hozzászólás!

Az előző hétvégén rendezték az olaszországi Tirano városában a Scott Valtellina Wine Trail versenyt. Két távon (21, 42 km) versenyezhettek a terepfutók (közel ezer fő) a szőlőtőkék között.

Atlétika - Kovács Ádám is ott lehet Moszkvában

Bozót | 2013-03-12 | Nincs hozzászólás!

Ha minden jól megy - és sikerül megfutnia a szintet - a tájfutóból hosszútávfutóvá vált Kovács Ádámnak is szurkolhatunk a Moszkvában idén megrendezésre kerülő atlétika VB-n. Az atléta idei terveiről és edzésmunkájáról nyilatkozott.

Kovács Ádám sikere a tengerentúlon

Bozót | 2013-02-20 | Nincs hozzászólás!

A 2012. évi maraton ranglista vezetője, Kovács Ádám/ 2;18:48 ó. három és fél hétig Californiában edzőtáborozik. Felkészülési állomásként indult egy félmaratoni versenyen, amelyet egyéni csúccsal meg is nyert! Gratulálunk!

Év atlétája díjakat adtak át az atlétabálon

Bozót | 2012-11-20 | 1 hozzászólás

A szombaton megrendezett atlétabált Miklósa Erika nyitotta meg. Az év legjobb atlétáinak díjátadója mellett szó esett az ifjú tehetségek "mentorprogram" keretében történő támogatásáról is.

Az idei év hegyifutói: Merényi Tímea és Kovács Ádám

pen | 2012-11-05 | Nincs hozzászólás!

A Magyar Hegyi- és Terepfutó Szövetség (MAHFUSZ) döntése alapján az idei évben a hölgyeknél Merényi Tímea, míg az uraknál a tavalyi évhez hasonlóan Kovács Ádám nyerte el a megtisztelő címet.

Magyar bronzérem a 73 kilométeres háromnapos tiroli terepversenyen

pen | 2012-10-10 | 4 hozzászólás

Kovács Ádám bronzérmet nyert a Tour de Tirol elnevezésű, háromnapos, összesen 73 km-es távú, közel 3000 m szintemelkedésű terepfutó versenyen.

Kovács Ádám 12. lett a Jungfrau terepfutó maratonon

pen | 2012-09-14 | Nincs hozzászólás!

Idén Svájcban a legendás Jungrfrau hegyifutó maratont 20. alkalommal rendezték meg és a jubileumi verseny egyben a hosszú távú hegyifutó világbajnokság is volt. Kovács Ádám a férfiak között a 12. helyen ért célba.

Kovács Ádám és Merényi Tímea lett a legjobb magyar a Hegyifutó VB-n

pen | 2012-09-06 | Nincs hozzászólás!

Szeptember 2-án rendezték meg Olaszországban Ponte de Legnoban a 28. Hegyifutó Világbajnokságot. Idén un. „UPHILL" pálya volt, ami azt jelenti, hogy majdhogynem csak felfelé futás várt a futókra.

Agnes Kiprop és Deressa Chimsa győzött Prágában

pen | 2012-05-15 | Nincs hozzászólás!

A kenyai Agnes Kiprop és az etióp Deressa Chimsa nyerte meg az idei Prága Maratont. Kovács Ádám, az MVSI futója jelentős egyéni csúcs javítással 2:18:48 órás eredménnyel a 15. helyen ért célba.

Magyar második és negyedik helyezés a Pozsony Maratonon

pen | 2012-04-01 | 1 hozzászólás

Bátai Réka második, Kovács Ádám negyedik helyen ért célba a Pozsony Maratonon. Prágában Atsedu Tsegay a világ idei leggyorsabb félmaratonját futotta. Papp Krisztina nyolcadik lett Berlinben.

Kovács Ádám hegyifutó sikere Szlovéniában

pen | 2011-10-04 | Nincs hozzászólás!

2011.október 1-én Szlovéniában rendezték meg a 32. Smarna Gora elnevezésű hegyifutó versenyt, mely egyben a hat állomásos GrandPrix sorozat zárófutama is volt.

Hegyifutó vb: Kovács Ádám kilencedik lett

pen | 2011-09-13 | Nincs hozzászólás!

Összesen 11 nemzet sportolói szereztek érmet a 27. Hegyifutó Világbajnokságon Tiranában. Kovács Ádámnak a felnőtt férfiak versenyében elért kilencedik helye minden idők legjobb magyar eredményének számít az 1985 óta évente sorra kerülő vb-n.

Tájfutás: magyar és szlovák győzelem a világranglista-futamon

pen | 2008-07-03 | Nincs hozzászólás!

A nőknél a kassai Martina Rákayová, a férfiaknál az Egri Testedző Club versenyzője, Kovács Ádám nyerte meg szerdán a tájfutók világranglista-futamát a Gerecsében, Tarján mellett, a Pest-kőn.