Már 53 857 239 km-t sportoltatok

Címketalálatok

Kerékpár - botrányos csalás a világbajnokságon

Bozót | 2016-02-01 | 1 hozzászólás

A Nemzetközi Kerékpáros Szövetség megerősítette, hogy a 19 éves Femke van den Driessche motorral próbált csalni a Zolderben rendezett világbajnokság női U23-as cyclo-cross-versenyén. A belga sportoló tagadta a vádakat, szerinte a megvizsgált kerékpár nem is az övé.

Kerékpár - Cyclo-cross a téli olimpián?

Bozót | 2014-01-07 | Nincs hozzászólás!

Egy belga lap jelentése szerint a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) és a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) képviselői a jövő héten asztalhoz ülnek és tárgyalások kezdődhetnek a cyclo-cross téli olimpia programjába történő felvételéről. Az ehhez hasonló tervek időről-időre felütik a fejüket, de ezúttal a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) kezdeményezése adott új lendületet a projektnek.

Kerékpár - cyclo-cross karácsonyi világkupa futam

Bozót | 2013-12-28 | Nincs hozzászólás!

A hagyományos karácsonyi zolderi futammal folytatódott csütörtökön a cyclo-cross Világkupa. A férfi elit kategória versenyét Lars Van der Haar (Rabobank), a hölgyek megmérettetését Katie Compton (Trek Cyclocross Collective) nyerte.

Kerékpár - az UCI újabb VB helyszíneket jelentett be

Bozót | 2013-09-26 | Nincs hozzászólás!

A firenzei országúti VB helyszínén döntött az UCI újabb világversenyeinek helyszíneiről. A 2016-os pályakerékpáros világbajnokságot London rendezi, de döntés született a hegyikerékpár VB helyszínéről is.

Cyclo-cross VB - belga győzelem, egy magyar résztvevő

Bozót | 2013-02-07 | Nincs hozzászólás!

Szombaton az Egyesült Államokban Louisville adott otthont a cyclo-cross világbajnokságnak. A férfi elit kategóriában a belgák legendája Sven Nys diadalmaskodott honfitársa Klaas Vantornout és a feltörekvő holland titán Lars van der Haar előtt.

Kerékpár: UCI sajtóközlemény

Bozót | 2013-02-05 | Nincs hozzászólás!

A Nemzetközi Kerékpáros Szövetség illetékesei a cyclo-cross világbajnokság helyszínén üléseztek. Ezen több fontos kérdésben is döntés született, melyekről az UCI rövid sajtóközleményben számolt be.

Cyclocross VB először a tengerentúlon

Bozót | 2013-02-01 | Nincs hozzászólás!

Az UCI Ccylo-Cross világbajnokságok 64 éves történetében először rendezik a versenyt Európán kívül. A megmérettetésre most hétvégén, az egyesült államokbeli Louisville városában kerül sor.

Kerékpár - Cyclo-cross OB

Bozót | 2013-01-14 | Nincs hozzászólás!

A férfiaknál - címét megvédve - Buruczki Szilárd győzött, míg a nőknél Orosz Anita volt a leggyorsabb a cyclo-cross országos bajnokságon Békéscsabán.

Cyclo-cross Budapest Bajnokság beszámoló

Bozót | 2012-12-04 | Nincs hozzászólás!

December 2-án, vasárnap rendezték meg a Cyclo-Cross Budapest Bajnokságot - képes beszámolót kaptunk az eseményről.

A meridások ezúttal a ciklo-krossz ob-n halmozták az érmeket

pen | 2011-12-20 | 2 hozzászólás

Hétvégén a fővárosi Postás SE sporttelepe adott otthont a terepkerékpárosok országos bajnokságának. A versenyzőknek 1800 méteres körpályával, több akadállyal és lépcsősorral – no meg erős széllel kellett megküzdeniük. A hazai meridások ezúttal is kitettek magukért: több kategóriában is dobogóra tudtak állni.

Cyclo-cross: Sven Nys 10. alkalommal nyerte meg a Superprestige sorozatot

pen | 2011-02-06 | Nincs hozzászólás!

Vasárnap délután Hoogstraten városában az utolsó előtti fordulójához érkezett a Superprestige sorozat. A saras versenyt Sven Nys (Landbouwkrediet) nyerte, aki ezzel bebiztosította összetettbeli sikerét is. Nys pályafutása során 10. alkalommal ért fel a csúcsra ebben a sorozatban.

Kerékpár: UCI Cyclo-cross Világbajnokság

pen | 2011-01-31 | Nincs hozzászólás!

A 2010-es évet követően ismét a cseh Zdenek Stybar nyerte a férfi elit kategória cyclo-cross világbajnoki címét, melyben ismételten nem volt magyar induló. A nőknél a holland Marianne Vos győzött.

Kerékpár: Dósa és Buruczki az első SuperCross legjobbjai

pen | 2011-01-05 | 1 hozzászólás

A Motorex-Karancs Kupával Salgótarjánban zárult vasárnap az I. SuperCross Sorozat. A hölgyeknél Dósa Eszter (Vitalitás SE), míg férfiaknál a szlovák Glajza Robert (CK Banská Bystrica) volt a leggyorsabb. Az ötfutamos sorozat összetettjében a nőknél szintén Dósa, míg férfiaknál – a záró futamon Glajza után kettő másodperccel, legjobb magyarként célba érő – Buruczki Szilárd (Magellan Kőbánya TC) végzett az élen.

Kerékpár: Sven Nys nyerte a Superprestige sorozat harmadik állomását

pen | 2010-11-14 | Nincs hozzászólás!

Igazi sártengerben rendezték a Superprestige sorozat harmadik állomását a belgiumi Hamme-Zogge városában. A látványos viadalon az utolsó körben hárman küzdöttek a győzelemért, de sem Niels Albert, sem az utolsó kilométerig hősiesen kitartó Klaas Vantornout nem tudta letaszítani az első helyről az ilyen körülmények között verhetetlen Nys-t.

Kerékpár: Nys nyerte a cyclo-cross világkupa nyitányát Belgiumban

pen | 2008-10-20 | Nincs hozzászólás!

Sven Nys (Landbouwkrediet - Tonissteiner) győzelmével zárult a 2008-09-es cyclo-cross világkupa sorozat nyitó futama, melyet a belgiumi Kalmhoutban rendeztek. Nys, annak ellenére győzni tudott, hogy sérülten állt rajthoz.

atlétika balaton bringa bsi budapest dopping eb edzés egyéb sport fogyatékkal élők sportja frissiteni futás félmaraton gyalogtúra hegyikerékpár hosszú katinka iaaf ironman itu kerékpár london maraton mob mtb olimpia országos bajnokság országúti kerékpár parasport szabadidősport teljesítménytúra terepfutás tour de france triatlon túra ultrafutás vb világbajnokság világcsúcs világkupa úszás