Már 53 662 992 km-t sportoltatok

Atlétika - Kawauchi idei ötödik maratoni pályacsúcsa

Bozót | 2014-09-03 | Nincs hozzászólás!

A városi maratonokat figyelemmel követő sporttársaknak nem kell bemutatni a japán amatőr-profi maratonista Yuki Kawauchit, aki elképesztő mennyiségben futja a jobbnál jobb maratonokat. A múlt hétvégén Ausztráliában állt rajthoz a City to Surf maratonon és pályacsúccsal győzött.

Atlétika - Kawauchi újabb bravúrja, 50 km japán csúcs

Bozót | 2014-06-19 | Nincs hozzászólás!

A már legendásnak számító japán maratonfutó, Yuki Kawauchi 16 hete minden héten versenyez, legutóbb az Okinoshima 50 km ultramaratoon vett részt, idén már negyedik alkalommal, és japán csúccsal, 2:47:27 idővel ért célba (bár ezt a távot országa nem jegyzi)

Atlétika - Yuki Kawauchi elképesztő maratoni sorozata

Bozót | 2013-12-17 | Nincs hozzászólás!

Yuki Kawauchi minden bizonnyal a legprofibb amatőr futó. A hétvégén futott 2:09:15-ös második helye a Hofu Yomiuri Maraton önmagában is figyelemre méltó lenne, hát még ha tudjuk, miket futott ez az úriember sorozatban. Rögtön a Fukuoka maratonon két héttel korábban egy 2:09:05-öt.

Japán rekordok a Hofu maratonon

Bozót | 2012-12-18 | 1 hozzászólás

Yuki Kawauchi japán maratonista 2:10:46-tal nyerte a Hofu maratont csupán két hétte azután, hogy a Fukuokában 2:10:29-et futott. Honfitársa, Yoshihisa Hosaka, a 63évesek világrekordját döntötte meg.

Gebrselassie üzent az olimpiáról lemaradó Kawauchinak

pen | 2012-03-01 | 2 hozzászólás

Egy nappal a Tokyo Marathon után – mely idén japán olimpiai válogatóverseny is volt – a két favorit, Arata Fujiwara és Yuki Kawauchi megjelent a hivatalos sajtókonferencián. Míg Fujiwara boldogan ünnepelte a versenyen elért második helyét, a 14. helyen célba érő, így az olimpiáról valószínűleg lemaradó Kawauchi kopaszra borotvált fejjel jelent meg az újságírók előtt.

Atlétika: Hétvégi hírek, érdekességek

pen | 2011-06-20 | 5 hozzászólás

Haile Gebrselassie szeptemberben újra rajthoz áll a Berlin Marathonon. Ed Whitlock újabb hihetetlen M80-as világcsúcsokat futott a hétvégén. Yuki Kawauchi kórházba került egy 50 kilométeres ultra verseny után. Alberto Salazar vízben futtatja elit atlétáit, hogy elkerüljék a sérüléseket.

Atlétika: Hírek, érdekességek itthonról és külföldről

pen | 2011-06-15 | 1 hozzászólás

Minczér Albert B szintet futott 3000 akadályon. Pásztor Bence ifjúsági világcsúcsot ért el  kalapácsvetésben. Linet Masai nyerte meg a csak nők számára rendezett 10 km-es futóversenyt New Yorkban. Havi 600 kilométert fut az amatőr japán futó aki bekerült a vb csapatba. Egy brit újságíró bejelentkezett a nemzeti doppingellenőrzési rendszerbe, hogy kipróbálja, milyen az élet a holléti nyilvántartás karmai között.

Hailu Mekonnen és Tatyana Arysova nyerte a Tokió Maratont

pen | 2011-02-28 | Nincs hozzászólás!

A 30 éves etióp Hailu Mekonnen a 33. kilométert követően lépett el Paul Biwottól, és szerezte meg a győzelmet az 5. Tokyo Marathonon a hétvégén. Mekonnen ideje 2:07:35 volt, ez az idei harmadik leggyorsabb maratoni idő és egyben új egyéni csúcs is az etióp futónak. Mekonnen a pályacsúcstól mindössze 12 másodperccel maradt el.