Bacy 8.5 km Futás 2011-10-29-n 11:00-kor

00:50:43

8.5 km

05:58 p/km (10.06 km/h)

Tv-torony futás. A Tv-toronytól rajt majd a  Rotáry körön 2 kör vissza, és fel a Tv torony kilátójába. 420 lépcsőn. :)

Iszonyatosan jó program volt. Ha lesz jövőre is akkor tuti megint megyünk.

Márcsak a kilátóban lévő panoráma miatt is érdemes nevezni. Ami nem egy vészes összeg 500Ft.

Az elején mikor megindultunk, még nem tudtam, hogy vegyem komolyan és  nyomjam neki, vagy csak Fun-run ként végig tesómmal. Aztán az első pár 100 méter után elkapott a verseny szelleme megfogta a kezem és meghúzott. Nyomás indulj meg mondta. :) Szóltam a többieknek, hogy akkor megindulok.

Megyek egy pár pec múlva hallom valaki jön mögöttem, hátranézek: Nagy meglepetésre Szabolcs volt. Felvette ő is a megváltozott ritmust.

Örültem neki. De aztán végülis leszakadt. Na annak nem örültem.  De nem baj, szépen ment így is.

Az elsőkör elsőfelén egy család mögött mentem. A szűk ösvényen nehéz előzni. Meg olyan jó tempót mentek, hogy nem is akartam. Pedig a családfő kérdezte. A két kislány olyan szépen egyenletesen tartotta a tempót, hogy csak na, Nagygyon ügyesek voltak.

Aztán a kör felénél előztek ketten egy kis srác és gondolom az apja. akkor gondoltam itt én is csatlakozom, és mentem velük. Itt nemsokára görcsöt kapott az apa. De láttam, hogy nem sokkal előttem vannak, így gondoltam befogom őket és utazok velük. Mire megfogtam őket már majdnem az első kör végén voltam. Itt volt egy gyors előzés. Aztán beálltam 2 srác mögé. Az egyik egyszercsak félre állt és elengedett, pedig ő is jött tovább. Aztán a második kör felénél megelőztem az elöttem lévőt, és kicsit gyorsítottam. Ezt a tempót tartva egyedűl maradtam, nem láttam elöttem sem senkit. Ja a körök közben azért rendesen kapott a bokám a köveken gyökereken párszor majdnem kiment. Egyszer annyira, hogy megfogtam térdből, utánna meg a térdem pár percig fájt is, de szerencsére elmúllott. Aztán megérkeztem a Tv torony aljához. Irány a lépcső. :) Na ez azért kemény volt. Olyan se futás se gyaloglás nem volt, valahol a kettő közöttit produkáltam felfelé. Mondjuk a végén nem lett volna rossz ha kint áll egy emberke aki mondja, hogy mondjuk már csak 100 lépcső. Mert akkor próbáltam volna meghúzni vagy valami. De így is remegő lábakkal értem fel.

Nagy érem eső volt a PÉcsi Éjszakai Futók között. Mert 5 en futottunk (de nem összesen :D) és 3 érmes lett:

Móni: A 2 körösök között 1. Hely

Éva: A 3 körösök között 2. Hely

éééés: én is kaptam érmet!!!! :) A 2 körös fiúk között 3. Helyezett lettem.  :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

ANNYIRA ÖRÜLTEM NEKI!!! :) Futó pályám során még nem nyertem semmit. A félmaratonokon ugye a részvételi plakettekre is büszke vagyok, de ott sokadik lettem. Itt meg most dobogós helyezés, s az érem a nyakamba került a Felhők felett. :)