157
83
191

Isztambul Maraton.

Az egyetlen maratoni versen yami két földrészt érint. A rajt az ázsiai részen volt, és a Boszporusz hídon futottunk át Európába.

Féltem ettől a versenytől nagyon. Az utóbbi néhány hónapban nem futottam eleget, nem készültem rá erre a futásra. Ezen felül tudtam, hogy a verseny előtti napon lesz az idegenvezetéses városnézés ami fátasztó lesz. Tehát teljesen ellentétesen cselekedtem mint amit az észszerűség diktált. Ezen felül tudtam a pálya szintes lesz (nem kicsit ) és ráadásul szeles is a tengerpart miatt.

A rajtnál nagy tömeg volt, 5-6 km-ig topogás nem lehetett haladni. Ezt követően tisztult a kép, eltérítették a 15 km-es futókat ,sajnos később vissza lettek vezetve és újra kezdődött a toporgás. Az első 5-6 km-en 5:30-as átlag jött ki, késöbb i 5 km-eim 24:10 körüliak voltak. A táv felénél 1:45 valamennyit mutatott az órám, tehát mintaszerűt futottam mivel a másidik félamratonom gyorsabb volt mint az első. 3:30-ra lőttem be magam, de jól ment a futás nem fáradtam, a végén 24 perc alatti 5 km-is volt. Holtpont, kalapácsos ember sehol!

Jól ment a futás , pozitívan csalódtam, kellett az önbizalmamnak.