01:44:30

21.1 km

04:57 p/km (12.11 km/h)

Vienna City Marathon, 21,1 km

Egy közel tökéletes felkészülés után a bécsi félmaratont tűztem ki magam elé, mint legnagyobb tavaszi cél. Egyéni csúcsért jöttem és egyéni csúccsal megyek haza. És ha nem hosszabb a vonalvezetés 300 méterrel (kétlm, hogy ennyit cikáztam volna), akkor még nagyobb PB lehetett volna.

Maga a verseny elképesztő volt, ahogy 30-35 000 futó várja a rajtot, arra nincsenek szavak. Mondjuk ez az első 3 kilométeren inkább volt hátráltató tényező, mint örömforrás, az 5:20-as első kilométer "magáért beszél"... Nagyjából a Prater utáni egyenes végén sikerült felvenni az utazót, majd a Kis-Duna partjáról a ringre fordulva már minden jó volt.

Innen a Schönbrunnig emelkedett picit az út, sokat segített, hogy ezt a részét pénteken bejártam a pályának. A Schönnbrunnál jött az egyetlen frissítésem 2 dl Powerade személyében, majd jöhetett az utolsó 3 kilométeres lejtmenet, anonnan már csak haza kellett hoznom a gépet. :))

A helyezés ekkora versenyeken bőven másodlagos, fontosabb, hogy tényleg sikerült megvalósítanom a taktikát, amit kitaláltam a versenyre, de a rend kedvéért: 2214. hely a 8013-as (félmaratoni) mezőnyben.

01:44:30 21.1 04:57 12.11 0 0 0 0