Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 54 569 948 km-t sportoltatok

Mit ettél ma? Egészséges táplálkozás? Diéta?

Létrehozta: gylaca  |  2009-01-08 11:50:10-kor

 Egészségesen táplálkozol?  Avagy mit esznek a sportolók? Ird le bátran mit ettél ma reggelire, ebédre , vacsorára.Mit ettél futás vagy uszás , bámilyen sport tevékenységed után? Mi vitte sikerre a diétádat?

futor 2009-01-08 21:01:21 | 9
futor képe

Csak a vacsira emlékszem: Kolbász, pörkölt husi, a zsírosabbja amit a nejem meghagy mert ő nem szereti, barackbefőtt cukrozott, fehérkenyér. Majd nasi: Csokis goffri tejszínhabbal, majd tejszínhab tejszínhabbal, mézivás, szaloncukor.

Nem tudom mennyire egészséges, de fincsi volt.

 
gylaca 2009-01-08 18:59:38 | 8
gylaca képe
Na megvolt a vacsora is. Egy kicsit majdnem későn. 1 szelet teljes kiörlésű kenyér ,saját sűtésű. Rakot hús, visszafogott menyiségben. 1-2dkg reszelt edámi sajt. Vegyes vágott(savanyuság).2 pohár zöld tea édesítő szerrel , mézel és citromlével.Nagyon finom volt. :)  
azazello 2009-01-08 18:31:34 | 7
azazello képe

Jó topik!

Reggeli: egy kiwi, két szilva. (nem volt más otthon, nem kell gratulálni :)

Tízórai: müzli+joghurt, egy kis banán, fél mézes zsömle

Ebéd: pizza (Phelps után)

Uzsonna: joghurt, banán, tea (úszás után)

Vacsora: durumtészta olívaolajjal (lesz). 

 
zolle 2009-01-08 15:25:19 | 6
zolle képe
Király! Hú, de jól esne nekem is! ;-) Egészségedre!

Előzmény: gylaca (4)  
pen 2009-01-08 14:28:52 | 5
pen képe

Ha valamiben még sokat kéne javulnom, az a táplálkozás.. De azért néha sikerül egy-egy egészséges ételt az asztalra tenni.

Tegnap pl. töltött paradicsomot készítettem, könnyű és gyors kaja. A lekalapozott és kiskanállal kivájt paradicsomokat (fejenként 3-4 db) megtöltöttem az apróra vágott és kevés olivaolajon megpárolt gomba-fokhagyma-újhagyma-paradicsombél keverékével. Fűszerek a töltelékbe: petrezselyem, majoranna, só, bors. Ha túl híg a töltelék, két evőkanál zsemlemorzsát is szórok bele. A megtöltött paradicsomok tetejére pici reszelt parmezán, majd beteszem őket a mikróba 4-6 percre.

Miután mindet megettük, sepi megkérdezte, mit lesz az igazi vacsora :o)

 
gylaca 2009-01-08 13:38:04 | 4
gylaca képe
Ebéd: Hagymaleves, sült pulyka szárny, tejfölös törtkrumpli, savanyitott káposztával töltött almapaprika.  
Svalbard 2009-01-08 12:59:30 | 3
Svalbard képe

Sok sikert kívánok,hogy sikerüljenek a terveid és gyorsulni tudj majd!A tegnapom úgy nézett ki,hogy 3 étkezés:reggelire sütemény,ebédre bableves+2 szelet kenyér,vacsoráre fasírt+2 kenyér.Bár a tegnapi pihenőnap volt,de ha edzés van,akkor is kb.ez a menü.Hogy ez mennyire lehet egészséges vagy nem,azt sajnos nem tudom.:)

 
Svalbard 2009-01-08 12:53:36 | 2
Svalbard képe
Üdv.Az én helyzetem elég érdekes,mert elvileg nekem valamennyit híznom kellene,bár ez se biztos,nem tudom.Futás előtt nem eszek sokat,utána viszont jöhet az ebéd,este 10 körül meg a vacsora.Nem tudom miért,de annyira nem szeretek enni,csak annyit,ami feltétlenül szükséges.Tehát a futást is a futás miatt csinálom,csakazért,mert szeretek futni.  
gylaca 2009-01-08 12:37:28 | 1
gylaca képe
Kezdem én az elején. Ma futás után 2 evökanál tejbe rizst ettem. Eddig 3-4 evökanál volt de a tul súlyom végett még ezzel is vigyáznom kell, ezért vissza vettem belőlle. Egyébként az én diétámat az vitte sikkerre, hogy napi egyszeri fő étkezés volt, az ebéd. Reggelire és vacsorára joghurtott ettem. A Kenyerett , zsirt, és tésztát teljesen elhagytam.Elöször jo nagy adag ebédeket ettem. Később sikerült a menyiségét is lejjebb vinem, és ekkor nagy nehezen 1 hónap után elindult a fogyás. Ahogy megtanultam mértékkel enni havi 1-2 kg -tol szabadultam meg, pár hónap mulva vissza jöttek a már mértéktartó reggelik és vacsorák amik nagyon kevésnek tünek .Jelenleg még mindig van 14 kg plusz súlyom, de remélem a nyáron ezen is sikerűl majd túl adnom.  93 kg-rol indultam most 75 és 78 körül ingadozik a súlyom. Probáltam mindenféle egészséges étkezést. A Családom ezt nem fogadta el.Csak a menyiség csökentése vezetett sikerhez.Egyébb drasztikus változtatások szihikailag nagyon megviseltek és ezeket a módszereket gyorsan feladtam. Ismerőseim azt mondják már nagyon sovány vagyok , kövéren jobban néztem ki. Kérdés ,fontos -e hogy elérjem az ideális testsúlyomat? Ugyérzem hogy ha gyorsabb tempót akarok elérni a futásban,  akkor igen is fontos. De egyébként nem érzem fontosnak, most elég jol érzem magam a bőrömben. :) Légyszives irjátok le mi volt ma regelire, 10 óraira, ebédre, uzsonára, vacsorára esetleg vacsora után és mit szoktatok fogyasztani edzés után, hátha igy mi is okosabbak leszünk.Elöre is köszönöm mindenkinek és sok sikert kivánok mindenkinek az edzéseihez és a diétájához. Hajrá! Hajrá Hajrá!