Nagyon örült második helyének a holland hétpróbázónő
Kép neve: 50
A rudak már elcsomagolva pihennek a zsákokban.
8.
Kép neve: 49
A 4x100-as női váltó tagjai izgatottan figyelik a monitoron a hivatalos eredményt.
9.
Kép neve: 48
És most pár jól sikerült felvétel következik innen-onnan. Ez az első a 4x100-as férfiak váltásáról készült.
10.
Kép neve: 47
Pascal már becsomagolt..
11.
Kép neve: 46
Pascal 2. lett. Az érmeket Zsivó adta át, ami azért is érdekes, mert az aranyérmes Andrei Krauchanka pont az ő csúcsát döntötte meg.
Kép neve: 43
Maxi itt még átugorja a lécet, a következő ugrásnál viszont lesérült szegény :o(
15.
Kép neve: 42
Pascal távolba készül
16.
Kép neve: 41
És akkor következzen pár kép a tízpróbázókról, különös figyelemmel a francia és a német versenyzőre, akiket Anitával kiszemeltünk magunknak. Pascal Behrenbruch és Maxime Gonguet minden bizonnyal nagyot csatáztak volna, de szegény Maxi a távolugrás során megsérült, így fel kellett adnia a versenyt. Itt Maxi távolugrani készül.
17.
Kép neve: 40
Nagy a tülekedés a váltózónában
18.
Kép neve: 39
Szebenyi Miki adja a botot Takács Dávidnak.
19.
Kép neve: 38
Szebeny Miki melegít a 4x400-as váltó előtt. Váltónk bejutott a döntőbe, ahol hatodik helyen értek célba a fiúk: Szebeny Miklós - Takács Dávid - Bartha László - Molnár Balázs.
20.
Kép neve: 37
Mind 10000, mind 5000 méteren a túlsó egyenesben innivalóval és szivaccsal frissíthették magukat a versenyzők, sajnos a férfiaknál így is volt, aki a meleg miatt rosszul lett és feladni kényszerült a versenyt.
21.
Kép neve: 36
.. majd a táv közepén fokozatosan visszaesett, leszakadt, majd amikor már kezdtük azt hinni, nincs több ereje, egyszer csak feltámadt, és egyenként érte utol a vetélytársakat. A képen a 10000 befutóját látjuk, Zsófinak még 500 métere van hátra, az első emberek pedig már befutnak. Zsófi végül 10000 méteren hetedik, 5000 méteren hatodik helyet szerzett. A 10000 métert a bulgár Volha Minina (569) hatalmas egyéni csúcsot és országának új utánpótlás rekordot futva nyerte meg (33:06.37).
22.
Kép neve: 35
Zsófi, aki 10000 és 5000 méteren is rajthoz állt az EB-n, mindkét távon saját, egyedi stílusában versenyzett, azaz az egy darabig futott az élbollyal,
23.
Kép neve: 34
Következett a női 10000 méter. Két magyar versenyző is rajthoz állt ebben a számban: 765-ös rajtszámmal Erdélyi Zsófi (a tereptriatlonista Erdélyi Eszter testvére) és 759-essel Anissa Badis, a VEDAC versenyzője.
24.
Kép neve: 33
de hosszú hajrával maga mögött hagyta versenytársait és elsőként ért célba, ezzel bejutva a vasárnapi döntőbe. A döntőben végül harmadik lett, de ott annyira szurkoltam, hogy elfelejtettem fotózni is :o)
25.
Kép neve: 32
A második nap délutánján végre örülhettünk egy győzelemnek is, amikor Bene Barna megnyerte az első 1500-as előfutamot. Barna a futást a mezőny végén kezdte,
26.
Kép neve: 31
A győztes az ukrán Liliya Kulyk lett, 1439-es új nemzeti utánpótlás csúccsal.
Kép neve: 28
Aztán elkezdtek ugrani, és csak repültek..
30.
Kép neve: 27
A hármasugró lányok még felöltözve sem mutattak rosszul :o)
31.
Kép neve: 26
Érdekes volt figyelni az ugrószámok előtt az atléták melegítését. Előbb párszor csak átfutottak a homokon, majd végigugrálták az egész nekifutó egyenest mindenféle szökdelésekkel, és csak sokára fogtak neki a rendes ugrásoknak.
32.
Kép neve: 25
Az egyik fotós külön említést érdemel, olyan elánnal igyekezett jó fotókat készíteni az eseményről, hogy sikerült befeküdnie a belső pályára az 1500-as futam közben. Nem is vette észre a közeledő mezőnyt, csak az odasprintelő versenybírónak sikerült az utolsó pillanatban felrángatni őt a futópályáról.
Kép neve: 18
.. majd kb. 600 méterrel a táv vége előtt megindult, és a közönség lelkes biztatása közepette a hajrában feljött a harmadik helyre.
40.
Kép neve: 17
A döntőben Balázs hasonló taktikát követve sokáig a mezőny végén futott,
41.
Kép neve: 16
Péntek délelőtt rendezték a férfi 3000 akadály előfutamait, a másodikban Ott Balázzsal (Balázs a képen pirosban, trikóján zöld csíkkal). Balázs eleinte a mezőny végefelé futott,
de a végére feljött és okos versenyzéssel bejutott a döntőbe.
42.
Kép neve: 15
Az elhelyezett gátak pozícióját aztán még ellenőrizték a versenybírók is, csak hogy utána a bemelegítő versenyzők sorra ledöntögessék őket, és kezdődhessen az egész előröl :o)
43.
Kép neve: 13
Érdekes volt látni, hogy a gátak kihelyezésének és összeszedésének szigorú, begyakorolt koreográfiája volt.
44.
Kép neve: 12
A finom célzást megértették a versenybírók, és 2 perc alatt megérkezett a takarítógép, ami felszedte a vizet a pályáról.
45.
Kép neve: 11
Mivel a versenybírók nem rendelték el a magasugró pálya víztelenítését, a későbbi győztes bulgár Andrei Krauchanka végül maga kezdte el törülközőjével felitatni a vizet.
46.
Kép neve: 10
Majd fél 5 tájban leszakadt az ég, és innentől gyengébb-erősebb eső és csúszós-vizes pálya nehezítette az atléták - itt éppen a tízpróbázók - dolgát.
47.
Kép neve: 9
A férfi 800-as előfutamok alatt már kezdett elsötétedni az ég,
48.
Kép neve: 8
Williamson tiszteletkörrel ünnepelte rekordját.
49.
Kép neve: 7
100 méteren végül a brit Simeon Williamson győzött, új egyéni és Európa rekorddal.
50.
Kép neve: 6
Azonban az elődöntőben már a 10.41-es új egyéni csúcs sem volt elég a továbbjutáshoz. Miki a kettes pályán futott.
51.
Kép neve: 5
100 méteres előfutam. Szebeny Miklósnak (pirosban) sikerült továbbjutnia futamából.